Jakub Bartosiak
29 września 2022 r. Bankowy Fundusz Gwarancyjny wydał decyzję o przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Bank S.A. Przeczytaj nasz komentarz do sprawy.
Od ubiegłego tygodnia dzięki #MBMLegal trzech kolejnych kredytobiorców nie musi płacić rat kredytów w CHF w związku z sądowymi postanowieniami o zabezpieczeniu.
KNF zakazuje sprzedaży ryzykownych umów ubezpieczeniowych. Osoby, które straciły środki w takich produktach mogą odzyskać pieniądze.
Tydzień zaczynamy od informacji o wygranej przeciwko GE Money Bank (obecnie BPH).Pomimo ambitnej próby obrony i złożenia na ostatnim terminie pisma, w którym Bank żądał zastosowania kursu średniego NBP, sąd przychylił się do naszej argumentacji, stwierdził nieważność umowy kredytu i zasądził na rzecz kredytobiorców 195 tys. PLN i 72 tys. CHF. Na uwagę zasługuje czas sprawy – pozew został wniesiony 9.01.202 r. Wyrok jest nieprawomocny. Sprawę […]
Wygrane klientów w sprawach kredytów PKO BP (d. Nordea Bank) i Getin Noble Bank (d. Noble Bank).
Obie umowy (pożyczki i kredytu) zostały uznane za nieważne.
Sąd zabezpieczył roszczenie wobec Idea Banku związane ze sprzedażą certyfikatów funduszu Trigon Profit XXIII.
Krótkie podsumowanie sytuacji przed wyczekiwanym stanowiskiem Sądu Najwyższego.
Z przyjemnością informujemy, że wyrokiem z 1.02.2021 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe uwzględnił roszczenie kredytobiorców o zapłatę kwoty odpowiadającej wysokości opłaty manipulacyjnej
Z przyjemnością informujemy, że 29.12.2020 r. Ignacy Strzałkowski, prawnik z naszej kancelarii, wziął udział w ślubowaniu aplikantów adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie.
W artykule dla Wyborcza.pl adwokat Bartosiak przestrzega przed znanymi oraz przed nowymi metodami wyciągnięcia pieniędzy od konsumentów
20.11.2020 r. Sąd Okręgowy w Warszawie zabezpieczył roszczenie naszego klienta w sprawie przeciwko Idea Bank S.A. z tytułu niedozwolonej sprzedaży obligacji Get Back.
Nawet najprostsza sprawa potrafi trwać latami. Przyczyniają się do tego m.in. braki kadrowe oraz niskie wynagrodzenia biegłych. Część takich spraw nie wymaga przygotowywania opinii.
Jeszcze niedawno banki przekonywały, że wyrok TSUE jest dla nich korzystny. Jednak teraz odchodzą od tej retoryki. Można dostrzec poważne utrudnianie kierowania spraw do sądów.
Ciągle jest czas na złożenie pozwu w sprawie o wyeliminowanie z umowy kredytowej tzw. klauzul indeksacyjnych. Możliwe jest też przewalutowanie długu na złotówki po kursie z dnia jego wypłaty.
W przypadku unieważnienia ewent. umowy obowiązek zwrotu kapitału zależy od treści orzeczenia. Bank musi zgłosić takie żądanie w procesie dot. samego kredytu lub w odrębnym postępowaniu.
Wśród obligatariuszy rośnie zainteresowanie tematyką odzyskiwania roszczeń związanych z niewykupionymi obligacjami. Instrument finansowy sam w sobie jest bezpieczny, ale…
10 lat temu bank przekazał klientowi prawie 800 tys. zł na zakup domu na rynku wtórnym. Po kilku latach wypowiedział mu umowę z powodu przerwy w spłacie rat, które stały się zbyt wysokie dla frankowicza.
Ciągle jest czas na złożenie pozwu w sprawie o wyeliminowanie z umowy kredytowej tzw. klauzul indeksacyjnych. Możliwe jest też przewalutowanie długu na złotówki po kursie z dnia jego wypłaty.